Statuja e lypesit

18 September, 2008

639.jpg

14 Responses to “Statuja e lypesit”

 1. HenaBlu Says:

  Me pelqen shume kjo skice… pak pune tek dora duhet, perndryshe me transmeton shume…
  Blog i kendshem 🙂

 2. flokenaja Says:

  Mireseerdhe ne blogun tim, e dashur Henez !

 3. ardita Says:

  Me impresionove engjell. Poeti me i mire eshte nje piktor,dhe kjo eshte e padyshimte. Nuk e dija se pikturoje. Ti quaji si te duash,skica,zhkarravina,a ku di une se cfare.Por eshte ne doren tende kjo. Mos e ler talentin tend te shkoj dem sirtaresh. Do arrish sukses dhe do ndjesh nje sadisfaksion akoma me te madh ne vete,nese ti e ben pikturen,menyre te jetuari. Ushqeje.E them kete sepse kam nje dhimbje te madhe,pasi vellai im,pikturon shkelqyer,edhe skulptur,por kjo jete e poshter,per te mbijetuar,e ka detyruar qe te mos mendoje me per artin,por vetem te siguroj fitimet. Leke,leke dhe vetem leke. Ai eshte artist,nuk behet ndryshe,por nejse…se te prisha mendjen fare.

  Vazhdo e dashur,te ka dhene zoti dy dhuratat me te cmuara. Pikturen dhe poezine. Shfrytezoji ato per vehten.

 4. flokenaja Says:

  Mireseerdhe ne blogun time Melke e dashur!

  Sa per skicat, kam frike te enderoj, kam pushuar se ndjekuri endrat qyshkur.Eshte realiteti i pameshirshem ne te cilin terheq kembet zvarre, qe me vret nga pak perdite…
  Piktura dhe letersia vetem sa nuk ma lene shpirtin te me thahet, se per te tjerat, kenaqesi materiale etj etj, as qe behet fjale…


 5. pershendetje !

  jam i te njejtit mendim me arditen. nese dicka te mbush (ne kete rast piktura apo vizatimi), atehere duhet ushqyer. arti dhe ne vecanti piktura, jane te mrekullueshme kur i trajton nga pozita jo-profesionale. por si nje forme per t’u shprehur. problemet fillojne ne momentin kur duhet te sjellesh dicka te re me artin tend dhe te krijosh individualitetin tend krijues, si edhe kur duhet te perballesh me tregun dhe anen monetare te “mallit-produktit artistik” te krijuar…

  gjithsesi nje njeri qe vizaton, arrin te hedhe veshtrimin, te vezhgoje, te analizoje, te ndjeje dhe te shprehe, gjera qe te tjeret thjesht u hodhen nje shikim te percipte kalimtar, pa mundur dot te rrokin thelbin e tyre ekzistencial…

 6. flokenaja Says:

  Te falenderoj Toni!

  p.s
  Blogu yt eshte nder me te preferuarit e mi.

 7. agim Says:

  më pelqeu thjeshtësia e paraqitur.

 8. flokenaja Says:

  Faleminderit Agim!
  Mbase te ka pelqyer se eshte thjeshtesi diletantesh 🙂

 9. dina Says:

  Une mendoj se arti eshte inspirim i per te shkruar nje veper e cila do ta mposhte rekordin e lexueshmeris si ne internet ashtu dhe bibliotek.??! njeri nder shkrimtaret me te mir shqiptar eshte edhe Noli.! Wjersha syrgjyn vdekur me ka lene mbresa te medha edhe kur isha femi po edhe tani qe jam rritur ..?!Qao.!

 10. dina Says:

  Asnje njeri nuk mund te jete shkrimtar [poet] pa ditur ta kuptoj realitetin dhe pa qene piktor .Keshtu na meon ENGJULLI te wepra e lawdishme e Ljusit Maund Montgomerit i cili shkroi edhe romanin per femije ANA Flokekuqja.?!

 11. dina Says:

  Sa i perket fotos STATUJA E LYPSIT me pelqen tejmase dhe besoj se t’gjithwe iu pelqen eshte nje skic e papare dhe kush do qe ta ket bere eshte i frymezuar me dije deie dhe kuptn realitetin

 12. dina Says:

  Sa i perket fotos STATUJA E LYPSIT me pelqen tejmase dhe besoj se t’gjithwe iu pelqen eshte nje skic e papare dhe kush do qe ta ket bere eshte i frymezuar me dije dhe kuptn realitetin.

 13. flokenaja Says:

  Edhe mua me ka pas pelqyer shume ana flokekuqja, Dina 🙂
  Faleminderit per viziten.
  A.

 14. albana Says:

  shume e bukur, je artiste e vertete, mezi pres te shoh nje ekspozite tenden


Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google photo

You are commenting using your Google account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s

%d bloggers like this: