Natën që eca në ëndrën tënde…

8 February, 2010 

 (Jo-poezi kriminalistike)
 
Natën që eca në ëndrën tënde,
më ndaluan për kundravajtje…
 
Tani,
s’jam veç një ëndërimtare e përgjegjshme…
shkël nëpër ëndra vetëm me 40 km në orë,
sytë asnjëherë nuk i mbyll plotësisht,
e eci gjithmonë brenda korsive…
 
© Arlinda G
Advertisements

8 Responses to “Natën që eca në ëndrën tënde…”

 1. xhenius Says:

  uuuuuuuuuuuu moj korbe,edhe ty si mua te paska ndodhur:)

  hajt mo ,shyqyr qe jane endrrat!

  i sogni son’desideri,ci permettono di uscire dalle corsie:)

  grandeeeeeeeeeeeeeee!

 2. flokenaja Says:

  🙂 ku ke qene ti ?

 3. endrra Says:

  1-endrra dhe jo endra -duhet me 2 r ose me r te forte sic i thone ndryshe-
  2-ne 6 rreshta 3 here permendet enderr-enderrimi-karakteristike amatoresh kjo denduri perdorimi i se njejtes fjale ne pak vargje
  3-nese lexuesin e ke paragjykuar si polic rrugor kjo poezi ka kuptim
  4. fjalet “e pergjegjshme” dhe “40 km ne ore” nuk jane fjale poetike por fjale artikujsh, fjalimesh, prozash dhe manualesh
  5-metafora e perdorur mund te qendroje me mire ne nje paragraf te ndonje proze qe nuk eshte e thene te lexohet vetem nga police rrugore
  6-une nuk jam polic rrugor

 4. flokenaja Says:

  ashtu? m’fal shume, kujtova se ishe polic ( me c’lexoj e ben mire policin)
  apo mos valle je kalimtar???

 5. Polici II Says:

  Piano me kater duar

  Natën që eca në ëndrrën tënde,
  më ndaluan për kundravajtje..

  Tani,
  s’jam veçse një udhëtare ëndërrimtare,
  flokëshprishur e këmbëzbathur
  ëndërrthyesja syhapur,
  që shkel me kujdes në vijat e bardha.

 6. flokenaja Says:

  Faleminderit polic… per dy duart e tjera, por preferoj me shume variantin tim, nuk doja shume poetikë, doja thjesht te jepja nje info teknike mbi kodin rrugor 😛 😛

  p.s. (kjo eshte per kalimtarin)
  ti vertet mendon se une nuk e di qe endra shkruhet me dy rr ?
  endrat nuk shihen kurre me rr te forte

 7. keti Says:

  Fjala enderr shkruhet me dy rr.Sa per vargjet jam dakort me komentuesen endrra ,zakonisht nuk perdoren fjale te pergjithshme psh 40 km ne ore nepe poezi
  duhet dicka me letrare

 8. INZAGO Says:

  UROJ , QE TE ECESH GJTIHNJE NE KETE RRUGE
  SKANE VLERE KRITIKAT E KUJDO 😦
  NJE BLOG SHUME I BUKUR, SUKSESE


Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

w

Connecting to %s

%d bloggers like this: